Od pondělí 22.11.2021 vláda přijala přísná protiepidemická opatření, kterými mimo jiné zakázala na hromadných akcích účast osobám neočkovaným. Pro mnohá společenství vlastníků jednotek (SVJ) tak vyvstává otázka, co se svolaným shromážděním? Musí i na shromáždění být všichni vlastníci očkovaní?

Odpověď zní: Nemusí. Shromáždění SVJ má výjimku. Nadále lze uznávat i pouhé PCR testy maximálně 72 hodin staré, a to i bez očkování.

Podle nového mimořádného opatření platí pro zasedání orgánů právnických osob (tedy i pro shromáždění SVJ), že účastník musí splňovat buď:

a) prodělaná nemoc max. před 180 dny nebo

b) dokončené očkování nebo

c) nedokončené očkování + PCR test max. 72 hodin starý nebo

d) pouze PCR test max. 72 hod. starý.

Účastník rovněž nesmí vykazovat žádné příznaky respiračních onemocnění.

Jediná změna se tak od 22.11.2021 týká neuznání antigenního testu. Pro konání shromáždění tak jde o změnu skutečně nepatrnou.

Nerušte proto svá shromáždění a využijte naplno této výjimky, která již byla schválena a je účinná od pondělí 22.11.2021.

Nevíte-li si rady, jak může výbor při zahájení shromáždění bezinfekčnost kontrolovat, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vám právně poradíme.

 

Zajímají-li Vás průběžné novinky (nejen) z oblasti práva společenství vlastníků jednotek, přihlaste se k našemu newsletteru v pravé dolní části stránky.


JUDr. Jiří Janoušek | advokát

jiri.janousek@janousekadvokat.cz

 

Print Friendly, PDF & Email